Portal - Sosnowiec
polski Środa - 26 kwietnia 2017 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Strona główna / Wspólnoty parafialne / Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa

Opiekunem Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa jest ks.Andrzej Małodobry. Zelatorką jest Bogusława Szczawińska. Obecnie aktywnych członków Straży Honorowej mamy 30 osób.

W każdy I czwartek miesiąca mamy mszę świętą. Rozpoczynamy Hymnem Straży Honorowej. Podczas mszy św. zawsze stoi poczet sztandarowy z członkami Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Po mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie na salce katechetycznej, podczas którego jest omawianie różnych spraw dotyczących naszej wspólnoty, wymiana bilecików Straży Honorowej i modlitwa we wszystkich naszych sprawach i problemach.

W każdy piątek przed mszą świętą i drogą krzyżową o godz. 1500 członkowie Straży Honorowej prowadzą koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W czerwcu każdego roku odbywa się ogólnopolski zjazd Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie. Raz do roku odbywają się rekolekcje formacyjne dla wszystkich zelatorów i członków.

Spotykamy się także na różnych uroczystościach i jubileuszach w różnych parafiach diecezji sosnowieckiej ze sztandarami Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Interaktywna Polska
Webmaster: IAP