Portal - Sosnowiec
polski Środa - 26 kwietnia 2017 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Menu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyszukiwarka
 
 
Mamre

Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" jest stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Została erygowana dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14 lutego 2000 r. Jako organizacja kościelna posiada też osobowość cywilno-prawną. 

logo.gifCelem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej z pomocą do Elżbiety. Członkowie Wspólnoty - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.
Wspólnota działa na terenie 14 diecezji. W diecezji sosnowieckiej jest ok. 60 członków Wspólnoty z tego 15 osób z Parafii św. Joachima w Sosnowcu. Członkowie Wspólnoty z terenu diecezji sosnowieckiej spotykają się na mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Joachima w Sosnowcu każdego 2 dnia miesiąca o godzinie 20.00.

Więcej o Wspólnocie Przymierza Rodzin „Mamre” można przeczytać na stronie Wspólnoty www.mamre.pl   

Interaktywna Polska
Webmaster: IAP